Czy warto kupić buty z gore-texem

Trudne warunki pogodowe, a w szczególności opady deszczu czy śniegu wymagają odpowiedniej garderoby. Potrzebne są buty i kurtki, które ochronią nas przed wchłanianiem wilgoci, a co za tym idzie, zapobiegną przeziębieniom i grypie. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów wodoodpornych jest gore-tex. Czym jest i czy warto kupić buty z jego użyciem?

 

Kilka słów o technologii

Ta szczególna, charakterystyczna nazwa należy do firmy W. L. Gore & Associates. Dotyczy ona materiałów, w których zastosowano włókna i nici oparte na teflonie. Gore-tex ma wyjątkowe właściwości, bo poza tym, że chroni przed deszczem i wiatrem, może odprowadzać wilgoć z naszego ciała na zewnątrz. Ma to ogromne znaczenie zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i przy uprawianiu sportu, ponieważ właśnie wtedy zdarza nam się najmocniej spocić, a jeśli mamy na sobie kurtkę z gore-tex’u, to nie grozi nam nieprzyjemne uczucie potu spływającego po plecach. To dlatego z materiału opatentowanego przez W. L. Gore & Associates tworzy się przede wszystkim odzież sportową – okrycia wierzchnie oraz obuwie dla żeglarzy, kolarzy, a także policjantów czy strażaków.

obuwie-goretex

Czy warto kupić buty z gore-texem?

Odpowiedź jest oczywista, jeśli cenisz sobie komfort, a w zimie i jesienią nie odpuszczasz długich spacerów i biegania. Takie buty przydadzą się też wszystkim, którzy mają do czynienia z żeglarstwem czy wspinaczką górską, bo właśnie na trudnych powierzchniach radzą sobie najlepiej. Jeśli jednak potrzebujesz zwykłych butów na co dzień, to również możesz zdecydować się na te z gore-texem. Ich zalety i funkcjonalność przydadzą się wszystkim, którzy wymagają od butów jesienno-zimowych, by były prawdziwie wodoodporne i wiatroszczelne, a zarazem oddychające.

obuwie-z-goretexem

Jak je nosić?

Wbrew pozorom buty z zaawansowaną technologią nie muszą przyjmować mało estetycznej formy. W ofercie wielu marek znajdziemy buty z gore-texem, których nigdy nie podejrzewalibyśmy o to, że są w ten sposób skonstruowane, a to dlatego, że wyglądają jak klasyczne botki lub muszkieterki. Oczywiście w parze z jakością i wytrzymałością, które zapewnia gore-tex, idą wyższe ceny, jednak zdecydowanie warto poświęcić je na coś, co sprosta każdym warunkom pogodowym, a zarazem będzie świetnie wyglądać.

Idealne dla wszystkich, którzy pracują w trudnych warunkach. Świetnie sprawdzają się w górach i na żaglach, ale są też gwarancją komfortu dla wszystkich, którzy chcieliby chodzić w nich na co dzień. Buty z gore-texem zdecydowanie są warte uwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.