gore tex pro

Gore-tex pro

Wydawałoby się, że nie można wymyślić nic trwalszego i bardziej funkcjonalnego od materiału gore-tex. Jednak wynalazcy zaskakują nas każdego dnia i sprawiają, że aktywność fizyczna staje się czystą przyjemnością niezależnie od warunków atmosferycznych.

Co tym razem przyciągnęło naszą uwagę? Tkanina gore-tex pro. Czym różni się od tradycyjnego gore-texu?

Gore-tex na każdą pogodę

Na początku należałoby przypomnieć, czym jest gore-tex i do czego służy. Materiał ten składa się z dwóch warstw – aktywnej membrany oraz laminatu. Taka wyjątkowa struktura tkaniny pozwala na uzyskiwanie dwóch funkcji: aktywnego przepuszczania powietrza, które jest niezbędne w trakcie wysiłku fizycznego oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi – wiatrem, deszczem i opadami innego rodzaju. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz, zimą i jesienią produkty z gore-texu będą niezastąpione. Sprawdzają się również w górach zarówno tych wysokich, jak i niższych. Zmieniająca się jak w kalejdoskopie górska pogoda wymaga specjalnego wyposażenia, a takim niewątpliwie są buty, ubrania i akcesoria wykonane z materiału gore-tex.

gore-tex pro

Gore-tex a gore-tex pro

Wszystko to brzmi, jak spełnienie naszych najgłębiej skrywanych potrze, które dla każdego, kto uprawia górską wspinaczkę czy bieganie zimą są po prostu najważniejsze. Trudno więc byłoby przebić funkcjonalność wynalazku, jakim jest materiał gore-tex. Okazuje się jednak, że jest to możliwe, a udowodniła to ta sama marka, która stworzyła pierwowzór. Czym zatem różni się gore-tex pro od zwykłego gore-texu?

gore-tex pro gore-tex pro

-przede wszystkim różnice występują na poziomie technologii. Jak wspominaliśmy, zwykły gore-tex złożony jest z dwóch warstw, natomiast w przypadku gore-texu pro mamy do czynienia aż z trzema warstwami chroniącymi nas przez warunkami zewnętrznymi. Najważniejsze jest oczywiście wyjątkowa, wielowarstwowa membrana, którą scalono tutaj z wewnętrzną wyściółką oraz zewnętrznym laminatem. Taka konstrukcja wpływa korzystnie na funkcjonalność ubrań i butów z materiału gore-tex pro.

-najtrafniejszym słowem określającym gore-tex pro jest „ekstremalność”. Ten najnowszy wynalazek marki ma zapewniać nam ekstremalnie wysoki poziom przewiewności, który opiera się na odprowadzaniu na zewnątrz kumulującej się wilgoci, którą wytwarza nasz organizm w trakcie wysiłku fizycznego. Ekstremalność dotyczy też trwałości zewnętrznej warstwy materiału, która sprawia, że produkty posłużą nam przez długi czas i w skuteczny sposób ochronią nas przed warunkami zewnętrznymi.

-gore-tex pro to materiał, który poddano specjalistycznym testom. To, że sprosta on naprawdę wymagającym warunkom atmosferycznym nie jest jedynie pustą obietnicą, ale faktem, który potwierdzono poprzez testy odporności na deszcz zacinający z różnych stron.

gore-tex pro

Co w ofercie?

Wśród produktów z materiału gore-tex pro znajdziesz wszystko, co potrzebne na górską wyprawę. Są to nie tylko kurtki i buty, ale także spodnie narciarskie czy kurtki do wspinaczki. Linia jest dostępna dla wszystkich, którzy kochają góry o każdej porze roku. Gore-tex pro jest idealny do sportów zimowych i nie tylko!