Malowanie butów sportowych

Każdy z nas ma swoje ulubione obuwie sportowe i w nich najchętniej przemierza świat. Jednakże, w istnieniu wszystkich rzeczy nadchodzi dzień, gdy ich wygląd przestaje być zadowalający.

Wtedy trzeba przygotować się na najgorsze, czyli wyrzucenie ukochanych butów. Tragedia jest większa, jeśli kosztowały one znaczną część miesięcznego wynagrodzenia. Tak naprawdę, gdyby nie nieestetyczny look, mogłyby jeszcze długo służyć. To nie jest czas na rozpacz, możesz podarować im drugie życie. Pierwotny blask może im przywrócić zabieg, nazywany farbowaniem bądź malowaniem obuwia.

farbowanie butów

Renowacja obuwia staje się coraz popularniejsza. Dzieje się tak ze względu na efekt końcowy, który wyglądem przypomina stan nowości. Proces renowacji jest dużo tańszy, niż zakupienie nowej pary. Do całego działania należy się odpowiednio przygotować, by zamiast powrotu do przeszłości, nie pogorszyć stanu.

Malowaniu można poddać każdy rodzaj materiału. Istotną rolę odgrywa dobór preparatów służących do wykończenia farbowanego obuwia. Jeżeli wybierzemy odcień taki, jak pierwotny bądź ciemniejszy, procedura jest łatwiejsza. Gdy zmiana ma za zadanie rozjaśnienie, wtedy na początku należy odbarwić but.

Farby do butów można znaleźć można zakupić w większości sklepów z akcesoriami szewskimi. Przy odrobinie szczęścia dostępne są w sklepach obuwniczych. Sama aplikacja nie jest trudna. Wystarczy rozmieszać barwnik, po czym nałożyć go na obuwie za pomocą pędzla i gąbki. Ważną sprawą jest dokładność. Farbę trzeba rozłożyć równomiernie na całym bucie, w tym szwach i zagięciach. Po wyschnięciu czynność należy powtórzyć.  Cały proceder należy zakończyć nałożeniem kremu służącego do wykończenia farbowania. Dla butów zamszowych, taką funkcję pełnią impregnaty.

Jeżeli obawiasz się, że sobie nie poradzisz, zwróć się po pomoc do fachowcy – szewca. Farbowanie obuwia sportowego jest bardzo popularne. W związku z tym nie będzie trudno znaleźć odpowiedni zakład.

Poniżej krótki poradnik malowania butów

Zdjęcia: http://dbamyobuty.pl/farbowanie-butow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.