Jak wiązać sznurówki do butów?

Liczy się technika

Sznurowanie butów – rzecz, wydawałoby się, najprostsza na świecie i nie ma się tutaj nad czym rozwodzić. Nie do końca. Nie każdy wie, że istnieje sporo nowatorskich sposobów wiązania sznurówek, pozwalających nadać naszym kicksom unikatowy charakter. Można skorzystać z wielu dostępnych w internecie poradników albo opracować własną nowatorską technikę.

Niewystające sznurowadła

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w kontekście wiązania sznurówek jest: co zrobić, żeby nie wystawały? Wiele osób uważa to za nieestetyczne, wystające sznurówki mogą także uprzykrzać nam życie i odbierać wygodę chodzenia: rozwiązują się, wypadają z butów, trzeba co rusz schylać się, żeby je schować i uchronić przed podeptaniem. Istnieje kilka sposobów, żeby sobie z tym poradzić. Po pierwsze można w ogóle nie wiązać sznurówek, tylko włożyć je do ostatnich dziurek, co sprawi, że będzie można z łatwością umieścić je wewnątrz buta. Niektórzy wiążą sznurówki pod językiem – to też jest sposób na schowanie ich. Nowatorską metodą jest użycie specjalnych haczyków do sznurówek. Jak z nich korzystać, możemy dowiedzieć się z tutoriali na YT.

Wiązanie kreatywne

Czasem nie chodzi tylko o wygodę i o to, by nie denerwowały nas wystające sznurówki. W przypadku sneakerów liczy się także styl noszenia ich. Sznurówki są jednym z elementów, który pozwala stylizować je we własny, oryginalny sposób. Minimaliści mogą wiązać sznurowadła tak, by nie krzyżowały się one na „powierzchni” buta. W ten sposób otrzymają czystą, niekomplikowaną formę z równoległych linii. Dla dopełnienia efektu węzeł najlepiej schować wewnątrz buta. Miłośnicy nieoczywistych rozwiązań mogą zdecydować się na tzw. drabinę. To sznurowana konstrukcja z linii równoległych na środku i prostopadłych z boku. Zwolennikom stylowej ekstrawagancji z całą pewnością przypadnie do gustu metoda na szachownicę. Polega ona na upleceniu ściśle przylegającej kompozycji ze sznurówek w dwóch różnych kolorach, która wygląda właśnie jak – szachownica. Interesujących sposobów wiązania sznurowadeł jest naprawdę wiele i z całą pewnością każdy fan sneakerów znajdzie wśród nich coś dla siebie. Znacznie łatwiej odwzorować je na podstawie rysunków instruktażowych i nagrań, niż opisać. Zainteresowanych odsyłamy do internetu, ale także zachęcamy – wymyślajcie własne metody wiązania sznurówek, to super fun!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.